• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Závěrečné zkoušky praktické školy jednoleté a dvouleté

V letošním školním roce složili závěrečné zkoušky 3 žáci praktické školy jednoleté a 7 žáků praktické školy dvouleté.

Praktické zkoušky všichni žáci vykonávali 11. června 2024. Během školních let se toho naučili opravdu hodně, vyzkoušeli si spoustu zajímavých receptů, naučili se pracovat se dřevem, opravit nebo vyměnit zámek u dveří, jak správně vymalovat byt i jak často je třeba doma provádět velký úklid.

Žáci, kteří vykonávali praktickou zkoušku z přípravy pokrmů, uvařili pórkový krém, kuřecí maso s hermelínem, brusinkami a rýží a jako dezert upekli cupcaky s mascarpone a ovocem. Všichni žáci, kteří tento den vykonávali závěrečné zkoušky i zkušební komise připravované menu ochutnali a bylo opravdu výborné.

Po týdnu studijního volna a učení se 18.6. a 19.6. 2024 konaly zkoušky teoretické.

Všichni studijní volno využili a vzorně se připravili, zkoušející pedagogové i celá komise vyhodnotili zkoušky jako úspěšné.

Po vyhodnocení paní předsedkyní bylo žákům předáno ročníkové vysvědčení, vysvědčení o závěrečné zkoušce, pochvaly a malé dárky na památku.

Všem žákům moc blahopřejeme a doufáme, že získané vědomosti dále zúročí.

Fotogalerie

Zapsala: Mgr. Jana Heczková