• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Pasování školáků

Ve čtvrtek 25. června nastal den, na který jsme se celý rok všichni z naší mateřské školy velmi těšili. Kolem 10. hodiny k nám zavítaly dvě známé tváře z knihovny, jimiž byly Marika a Maruška. Dětem byla interpretována dramatizace povídek z knihy: Kvak a Žbluňk jsou kamarádi od Arnolda Lobela. Před zářícím sluníčkem jsme se ukryli v novém a krásném altánu naší zahrady. Děti byly velmi vnímavé a poslouchaly příběhy ropušáka a žabáka. Dětem se pohádky natolik líbily, že z původních dvou připravených příběhů se rázem staly hned tři – „Knoflík, Koupání a Klobouk.“ Po tomto napínavém zážitku jsme přistoupili k slavnostnímu pasování školáků. Dětem jsme přečetli slib, předali šerpy a dárečky s knihou a věnováním, jako památku na naši mateřskou školu. Aby ani ostatní děti nepřišly zkrátka, odnesly si dárečky také ony. Budoucím prvňáčkům bychom tímto chtěli srdečně popřát úspěšný vstup do školy a jejich rodičům hodně sil při zvládání nových úkolů.

Zapsala:

Michaela Krajčová, lic.

Fotogalerie