• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Cesta za poznáním

V úterý 22. 11. se několik rodičů žáků ZŠS, prvního stupně ZŠ a dětí z MŠ vydalo na „Cestu  za
poznáním“. Cesta to opravdu nebyla jednoduchá. Připomínala tak trochu putování mytického
Odyssea. Rodiče museli zdolat mnoho schodů, projít mnoho chodeb a všude na ně čekaly nějaké
záludné úkoly. Absolvovali hodinu čtení metodou sfumato a hodinu matematiky s využitím prvků Montessori pedagogiky, objevovali kouzlo ICT technologie a přesvědčili se, že tablety nejsou jen na hraní :-). Díky VR brýlím se dokonce podívali na ostrov Zakynthos a v tělocvičně se setkali s našim robotem, který ochotně plnil různé úkoly. V místnosti pro senzorickou integraci si všichni vyzkoušeli, jak jsou na tom s rovnováhou a koordinací a v multismyslové místnosti Snoezelen objevili kouzlo UV světla a neonových barev. V neposlední řadě si vyskoušeli muzikoterapeutickou relaxaci… zkrátka seznámili se s aktivitami, které se v naší škole odehrávají denně a žáci se na ně vždy moc těší.

Myslím, že jsme si to společné odpoledne plné smyslových aktivit a prožitků všichni moc užili a věřím, že se zase brzy při podobné události sejdeme.

Fotogalerie