• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Vánoční setkání žáků praktických škol dvouletých v Českém Těšíně

Při jarním setkání si žáci naší praktické školy dvouleté společně s žáky při SŠ, ZŠ a MŠ, Frýdek
– Místek, příspěvková organizace, slíbili, že se nevidí naposledy. Akce byla velmi zdařilá,
žákům se setkání líbilo, proto se těšili na další.

Druhé setkání se uskutečnilo v pátek 16. prosince opět na půl cesty ve vánočně laděném Českém Těšíně. Obě školy cestovaly do Českého Těšína vlakem. Po přivítání na nádraží se žáci vydali na náměstí, kde byl vánoční jarmark a živý betlém. Po dlouhé době napadl v adventním čase sníh, který tuto vánoční atmosféru umocnil. Zima žákům nevadila ani při zpívání pod vyzdobeným stromem. Vánoční koleda „Štědrý večer nastal“ byla zazpívána od srdce. Pak se všichni přesunuli do kavárny, kde se noví kamarádi vzájemně představili, občerstvili se a vyměnili si upomínkové dárky. A nastal čas rozloučení. S přáním příjemných vánočních svátků žáci i pedagogové odjížděli do svých škol. S přesvědčením, že setkávání žáků dvou praktických škol se stane tradicí.

Fotogalerie