• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Inovativní vzdělávání v MŠ

Dne 28.3. 2023 jsme navštívili galerijní prostory Knihovny v Třinci, kde v současnosti probíhá výstava obrazů českého výtvarníka a autora dětských knížek Petra Horáčka a jeho dcery malířky Terezy Horáček. Děti si v rámci inovativního vzdělávání měly možnost prohlédnout knížky i obrazy. Stalo se tak v rámci lekce s názvem „Hravé umění“ s Mgr. V. Chmelařovou. Následně děti vyhledávaly zvířata z knížek, zábavnou formou jsme společně tvořili obrázky, malovali jsme voskovkami, vodovými barvami, stříhali a lepili a vytvářeli malá umělecká díla inspirovaná právě tvorbou Petra Horáčka. Tuto akci jsme si velmi užili a už nyní se těšíme na další setkání v třinecké galerii!

Zapsala: Michaela Krajčová, lic.

Fotogalerie