• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Exkurze 8.,9. roč. ZŠ do firmy KARIREAL

V rámci seznámení žáků s profesí z oboru mechanik a opravář motorových vozidel jsme
navštívili 20.4.2023 firmu KARIREAL. Prvním krokem byla prohlídka vystavených nových modelů aut. Společně jsme srovnávali jednotlivé typy, ceny a vybavení motorových vozidel. V doprovodu pracovníka firmy jsme procházeli jednotlivými pracovišti, která jsou určena k opravám aut, přezouvání, čistění. Největším zážitkem se stala prohlídka stálé výstavy veteránů. Tam chlapci obdivovali jednotlivá auta, pozorovali detaily vystavených starých modelů a samozřejmě fotili ta nejkrásnější. Na závěr přišlo velké překvapení, a to v podobě červeného Maserati. I přes krásu tohoto modelu, žáci uznali, že by si raději koupili auto, které by oni sami měli možnost si pořídit za svůj budoucí plat. Cestou zpět do školy si spolužáci sdělovali své postřehy, dojmy z exkurze, která byla na první pohled pro ně velmi zajímavá.

Fotogalerie