• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Knihovnická lekce Medvěd nechce jít spát

Ve čtvrtek 16. 11. se žáci 1. stupně ZŠS zúčastnili literární a tematické lekce s názvem „Medvěd nechce jít spát“. Lekce proběhla v prostorách školy a byla realizovaná jako krásná prožitková hodina. Během programu se žáci seznámili se zvířaty, která v zimě spí, a řekli si, jak se postarat
o zvířata, která mohou v zimě potkat v lese. Následoval příběh o medvědovi, kterému se v zimě nechce spát a nabídnul všem spoustu pohybových aktivit, říkanek a písniček. V závěru lekce společně postavili medvědovi postel z větviček, šišek a listí, zazpívali písničku, a poslali medvěda přece jen spát. Lekce žáky velmi bavila. Všichni byli vtaženi do děje, hezky spolupracovali a moc si to společně užili.

Fotogalerie

Mgr. Eva Novobílská