• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Vynášení Morany

V úterý 19. 3. se všechny děti společně s učitelkami z MŠ vydaly na procházku k řece Olši, kam tradičně vynášely Moranu vyrobenou z přírodnin a zdobenou korály z vyfouklých vajec. Cestou děti zpívaly jarní písně, které se naučily ve školce. Smyslem této tradice je totiž rozloučení se s chladnou a dlouhou zimou, kterou znázorňuje právě Morana, a zároveň je to oslava přicházejícího jara. Moranu se společnými silami podařilo hodit do vody, kdy děti nejvíce zaujalo unášení Morany na vlnkách proudem pryč. Tuto krásnou jarní procházku propojenou s tradicí si všichni velmi užili a teď nezbývá jen doufat, že si vládu v přírodě opravdu převezme už jen hezké a slunečné jarní počasí plné květů a bzukotu včel.

Fotogalerie