• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Setkání na půl cesty praktické školy dvouleté a jednoleté v Českém Těšíně

Setkávání žáků praktických škol dvouletých a jednoletých z Třince a Frýdku-Místku se stalo tradicí. V úterý 21. 5. 2024 se středoškoláci setkali již popáté. Zaměření všech akcí bylo pestré a různorodé. Žáci vzpomínali, co během těchto kamarádských chvil zažili. Procházeli se Českým Těšínem, tvořili v Třinci nebo sportovali ve Frýdku-Místku. Úterní setkání se konalo v přírodě, v parku Adama Sikory v Českém Těšíně. Žáci i pedagogové se srdečně přivítali a sdělili si své školní zážitky. Příjemné povídání bylo doplněno piknikem s občerstvením. Teplé a slunečné počasí přímo vybízelo k prohlídce parku, který se nachází na české straně řeky Olše a s polskou stranou ho propojuje lávka pro chodce. Procházka přírodním parkem se žákům velmi líbila. Zajímala je vodní nádrž se spoustou vodních rostlin, živočichů a vzrostlých stromů. Společně strávená doba příjemně uplynula. Nastal čas rozloučení a cesta do svých měst. Žáci a pedagogové obou škol vyjádřili přání, aby páté setkání nebylo posledním.

Zpracovala:  Mgr. Ljuba Krzyžanková

Fotogalerie