• 558 338 450
  • skoly@zstrinec.cz
  • Jablunkovská 241, Třinec

Exkurze do Květinové farmy Ewa

S žáky druhého stupně základní školy jsme se byli podívat na květinovou farmu Ewa, která se nachází v Oldřichovicích. I přes malou nepřízeň počasí jsme se těšili na exkurzi, která nás obohatila o ekologický způsob pěstování flóry. Seznámili jsme se s jednotlivými druhy kvetoucích i nekvetoucích rostlin, květin a bylin, které jsou pěstovány v daném ročním období. Květiny jsou poté využívány k výzdobě, na svatby či k narozeninám. Můžeme je také najít v kamenných obchodech v oblasti Severomoravského kraje. Zapojili jsme se do praktických dovedností, a to do sadby semen a vysazování vzrostlých rostlin do záhonu. Tímto si jednotlivci mohli vyzkoušet práci zahradníka/zahradnice. I v dalších letech využijeme možnosti navštívit ekologickou květinovou farmu, která nám přináší radost v podobě zdravých, chemicky neošetřených květin.

Fotogalerie